608-44-93-73
WODGAZ

oferta

Kotłownie.

Kotły kondensacyjne i atmosferyczne na gaz.

Kotły gazowe atmosferyczne rozróżniamy w oparciu o otwartą lub zamkniętą komorę spalania. Różnią się sposobem pobierania powietrza do spalania i odprowadzeniem spalin. Piece z otwartą komorą spalania pobierają powietrze z pomieszczenia, w którym się znajdują. Pomieszczenie o kubaturze minimum 8 m3, musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza oraz sprawną wentylację grawitacyjną - kratka nawiewna na dole pomieszczenia, a wywiewna u góry. Kotły z zamkniętą komorą spalania pobierają powietrze z zewnątrz poprzez komin-wsad ze stali nierdzewnej, posiadający konstrukcję dwuścienną (powietrzno-spalinową,) montowany w istniejącym kominie. Jeśli nie możemy zastosować komina dwuściennego jest możliwość oddzielnego montażu przewodu spalinowego i powietrznego.Przełom w technice kotłów gazowych wprowadziły kotły kondensacyjne o dużo wyższej sprawności niż kotły atmosferyczne, co daje znaczne oszczędności eksploatacyjne. Technika kondensacyjna należy do najbardziej znaczących osiągnięć w dziedzinie sposobów ogrzewania.


Kotłownia na paliwa stałe.

Współczesna kotłownia na paliwa stałe już nie musi być najbrzydszym miejscem w domu - może być czysta i nowoczesna niemal tak jak te na gaz czy olej. Trzeba tylko wybrać właściwy rodzaj paliwa i dobrać odpowiedni kocioł. Od właściwego doboru paliwa zależy o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim dlatego, że jedne paliwa można spalać w kotłach z automatycznymi podajnikami, a inne nie. Ponadto jedne magazynuje się łatwiej, drugie trudniej, z jednych ilość odpadów - czyli popiołu - jest bardzo mała, a z innych - znaczna. Bardzo ważne jest i to, że producenci kotłów na paliwa stałe dostosowują urządzenia właśnie do jednego, konkretnego rodzaju paliwa.


Kotłownia olejowa.

Kotły olejowe stanowią alternatywę przy braku dostępu budynku do sieci gazowej lub paliw stałych. Ogrzewanie olejowe jest łatwe w montażu i niezawodne. Pozwala też samodzielnie decydować o zaopatrzeniu w paliwo. Wybierając ten system, muszą Państwo zamontować kocioł w piwnicy i zaplanować miejsce na zbiornik z olejem. Jednak i ta technologia pozwala na rozwiązania przystosowane do mniejszych pomieszczeń: np. dwuścienny zbiornik wielokomorowy czy „niewidoczne” zbiorniki podziemne, które wymagają dodatkowych prac budowlanych. Za to zaopatrzenie w paliwo pozwala na większy wybór: użytkownik zegarków repliki sam decyduje, kiedy i ile oleju opałowego kupić. Kocioł opalany olejem wymaga też częstszego czyszczenia.


Ogrzewanie elektryczne.

Jeśli nie dysponujemy pomieszczeniem na kotłownie a w pobliżu nie ma sieci gazowej możemy zamontować elektryczny kocioł wodny który w połączeniu z grzejnikami i zasobnikiem ciepłej wody zaspokoi nasze potrzeby.

Bardzo ważnym aspektem jest równie sterowanie i automatyka kotłów co zapewnia Państwu dostosowanie pracy urządzeń do indywidualnych oczekiwań.